Rugby: This Week’s Results: 09/05/2021

0
5709
School Rugby Results

There are some big clashes this week from around the country. Be sure to check out all the school rugby results right here:

Please send through your team’s school rugby results to [email protected] or WHATSAPP 076 202 5503 or on Twitter @SASchoolSports

Rugby Results for This Week: 9/05/2021

GAUTENG/

 

 

 

 

 

NOORDVAAL

 

 

V

 

 

AFFIES

15

v

11

KES

ALBERTON

42

v

12

FLORIDA

CENTURION

40

v

3

WONDERBOOM

FOCHVILLE

3

v

6

PIONIER

FRIKKIE MEYER

22

v

23

MERENSKY

GARSFONTEIN

48

v

0

HTS MIDDELBURG

HANS MOORE

29

v

5

STOFFBERG

HELPMEKAAR

31

v

32

MARAIS VILJOEN

HENTIE CILLIERS

17

v

20

HTS SASOLBURG

JEPPE

33

v

7

RANDPARK

JEUGLAND

31

V

45

OOSTERLIG

KING DAVID

23

v

12

BRYANSTON

KLERKSDORP

26

v

12

TRANSVALIA

MIDSTREAM COLLEGE

36

v

21

PRETORIA NOORD

MONTANA

29

v

27

DIE ANKER

MONUMENT

24

v

14

WATERKLOOF

NOORDHEUWEL

3

v

26

EG JANSEN

OOSTERLAND

14

v

20

BEKKER

OOSTERLIG

45

v

31

JEUGLAND

PIET RETIEF

31

v

21

LINDEN

RANDBURG

19

v

25

DR MALAN

RIEBEECKRAND

7

v

11

DELMAS

RUSTENBURG

33

v

32

WELKOM GYM

ST ALBANS COLLEGE

 

v

 

TRINITY HOUSE

ST BENEDICTS

12

v

15

NORTHCLIFF HS

ST JOHNS COLLEGE

 

v

 

ST ALBANS COLLEGE

ST STITHIANS

51

v

18

ST DAVIDS INANDA

TUINE

14

v

19

WAGPOS

WESVALIA

13

v

7

LICHTENBURG

ZWARTKOP

42

v

21

OOS MOOT

 

 

v

 

 

E CAPE

 

 

 

 

 

CRADOCK

3

v

14

DE AAR

DALE COLLEGE

20

v

22

GRENS

DIE BRANDWAG

5

v

25

DINAMIKA

DIE BRANDWAG

48

v

12

MUIR COLLEGE

GREY HIGH SCHOOL

23

v

26

ST ANDREWS COLLEGE

NICO MALAN

5

v

29

MARLOW

OTTO DU PLESSIS

12

v

10

WESTERING

PEARSON

63

v

0

HUMANSDORP

PORT REX

15

v

19

GRAEME COLLEGE

SELBORNE COLLEGE

32

v

10

QUEENS COLLEGE

WINTERBERG

10

v

7

HANGKLIP

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

KZN

 

 

 

 

 

 

CLIFTON

18

v

27

ST CHARLES COLLEGE

CURRO HILLCREST

32

v

24

ST HENRY’S

FERRUM

12

v

12

WOLMARANSSTAD

HILTON COLLEGE

31

v

6

NORTHWOOD

KEARSNEY COLLEGE

24

v

26

MICHAELHOUSE

MARITZBURG COLLEGE

34

v

10

DHS

VRYHEID

7

v

22

PIET RETIEF

WESTVILLE

3

v

13

GLENWOOD

 

 

 

 

 

 

 

v

 

 

FREE STATE

 

 

v

 

 

FICHARDTPARK

13

v

40

JIM FOUCHE

LANDBOUDAL

20

v

10

SENTRAAL

VOORTREKKER BETH

30

v

14

GOUDVELD

WITTEBERG

47

v

7

ELDORAIGNE

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

W CAPE

 

 

v

 

 

BELLVILLE

11

v

11

TYGERBERG

BISHOPS

29

v

20

SACS

BRACKENFELL

13

v

27

DF MALAN

CURRO DURBANVILLE

24

v

3

FISHHOEK

HERMANUS

27

v

12

STRAND

HTS DROSTDY

26

v

19

BOLAND LANDBOU

HOPEFIELD

38

v

3

VREDENBURG

JAN VAN RIEBEECK

22

v

3

BOSMANSDAM

LANGENHOVEN GIM

24

v

5

GEORGE SECONDARY

PAARL BOYS HIGH

3

v

37

GREY COLLEGE

PAARL GIM

25

v

10

PAUL ROOS GYM

ROBERTSON

29

v

10

MONTAGU

STELLENBERG

19

v

33

OAKDALE

SWARTLAND

20

v

17

WORCESTER GIM

WYNBERG

19

v

5

RONDEBOSCH

 

 

v

 

 

LIMPOPO

 

 

v

 

 

BEN VORSTER

28

v

5

PIETERSBURG

BEN VILJOEN

17

v

0

PIET POTGIETER

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

NORTH WEST

 

 

 

 

 

DINAMIKA

13

v

18

DRIEHOEK

POTCH GIM

42

v

14

KROONSTAD

POTCH VOLKSKOOL

 

v

 

HEIDELBERG VOLKSKOOL

RUSTENBURG

33

v

31

WELKOM GIM

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

MPUMA

 

 

 

 

 

LEEUWENHOF AKADEMIE

63

v

7

HERONBRIDGE COLLEGE

LIGBRON

61

v

22

KEMPTONPARK

MIDDELBURG HS

47

v

7

ERMELO

NELSPRUIT

21

v

21

MENLOPARK

ROB FERREIRA

24

v

21

CURRO NELSPRUIT

SECUNDA

 

v

 

HUGENOTE SPRINGS

TOM NAUDE

21

v

21

HANS STRIJDOM

UPLANDS COLLEGE

22

v

21

LYDENBURG

 

 

v

 

 

NOORD KAAP

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

 

 

v

 

 

U16A

 

 

 

 

 

AFFIES

5

v

0

KES

ALBERTON

17

v

10

FLORIDA

BELLVILLE

17

v

0

TYGERBERG

BEN VILJOEN

41

v

0

PIET POTGIETER

BEN VORSTER

 

v

 

PIETERSBURG

BISHOPS

29

v

12

SACS

BOLAND

28

v

7

HTS DROSTDY

BRACKENFELL

12

v

25

DF MALAN

CENTURION

6

v

0

WONDERBOOM

CLIFTON

19

v

24

ST CHARLES COLLEGE

DALE COLLEGE

10

v

7

GRENS

DINAMIKA

19

v

5

DRIEHOEK

DINAMIKA

31

v

14

DIE BRANDWAG

DR MALAN

45

v

22

RANDBURG

FICHARDTPARK

 

v

 

JIM FOUCHE

FRIKKIE MEYER

8

v

7

MERENSKY

GARSFONTEIN

26

v

17

HTS MIDDELBURG

GREY HIGH SCHOOL

10

v

16

ST ANDREWS COLLEGE

HANS MOORE

47

v

5

STOFFBERG

HELPMEKAAR

38

v

7

MARAIS VILJOEN

HERMANUS

10

v

24

STRAND

HILTON COLLEGE

28

v

20

NORTHWOOD

HOPEFIELD

41

v

8

VREDENBURG

JEUGLAND

38

v

3

OOSTERLIG

KEARSNEY COLLEGE

13

v

26

MICHAELHOUSE

KING DAVID

33

v

0

BRYANSTON

KLERKSDORP

0

v

5

TRANSVALIA

LANDBOUDAL

15

v

51

SENTRAAL

LANGENHOVEN GIM

14

v

0

GEORGE SECONDARY

LEEUWENHOF AKADEMIE

24

v

0

LINDEN

MARITZBURG COLLEGE

13

v

10

DHS

MIDDELBURG HS

40

v

5

ERMELO

MIDSTREAM COLLEGE

60

v

5

PRETORIA NOORD

MENLOPARK

38

v

7

NELSPRUIT

MONTANA

10

v

10

DIE ANKER

MONUMENT

50

v

0

WATERKLOOF

NICO MALAN

5

v

31

MARLOW

NOORDHEUWEL

20

v

26

EG JANSEN

OTTO DU PLESSIS

12

v

8

WESTERING

PAARL BOYS HIGH

12

v

26

GREY COLLEGE

PAARL GIM

46

v

3

PAUL ROOS GYM

PEARSON

48

v

0

HUMANSDORP

PIET RETIEF

26

v

0

VRYHEID

POTCH GIM

7

v

31

KROONSTAD

PORT REX

0

v

17

GRAEME COLLEGE

RIEBEECKRAND

0

v

17

BEKKER

ROB FERREIRA

20

v

7

CURRO NELSPRUIT

ROBERTSON

32

v

17

MONTAGU

RUSTENBURG

57

v

12

WELKOM GIM

SECUNDA

45

v

0

HUGENOTE SPRINGS

SELBORNE COLLEGE

17

v

5

QUEENS COLLEGE

ST ALBANS COLLEGE

 

v

 

TRINITYHOUSE

ST BENEDICTS

5

v

33

NORTHCLIFF HS

ST JOHNS COLLEGE

 

v

 

ST ALBANS COLLEGE

ST STITHIANS

 

v

 

ST DAVIDS INANDA

STELLENBERG

10

v

7

OAKDALE

STRAND

24

v

10

HERMANUS

SWARTLAND

0

v

38

WORCESTER GIM

TOM NAUDE

21

v

17

HANS STRIJDOM

TUINE

22

v

5

WAGPOS

UPLANDS COLLEGE

3

v

63

LYDENBURG

VOORTREKKER BETH

49

v

14

GOUDVELD

WESTVILLE

5

v

22

GLENWOOD

WITTEBERG

10

v

7

ELDORAIGNE

WYNBERG

19

v

24

RONDEBOSCH

ZWARTKOP

17

v

22

HEIDELBERG VOLKIES

 

 

v

 

 

U15A

 

 

 

 

 

 

 

v

 

 

AFFIES

10

v

28

KES

ALBERTON

21

v

0

FLORIDA

BELLVILLE

40

v

0

TYGERBERG

BEN VILJOEN

10

v

0

PIET POTGIETER

BEN VORSTER

50

v

7

PIETERSBURG

BISHOPS

14

v

32

SACS

BOLAND

17

v

7

HTS DROSTDY

BRACKENFELL

10

v

22

DF MALAN

CENTURION

17

v

0

WONDERBOOM

CLIFTON

19

v

22

ST CHARLES COLLEGE

CURRO DURBANVILLE

0

v

69

FISHHOEK

CURRO HILLCREST

19

v

0

ST HENRY’S

DALE COLLEGE

 

v

 

GRENS

DINAMIKA

25

v

15

DIE BRANDWAG

DINAMIKA

19

v

0

DRIEHOEK

DR MALAN

12

v

13

RANDBURG

FICHARDTPARK

 

v

 

JIM FOUCHE

FRIKKIE MEYER

5

v

34

MERENSKY

GARSFONTEIN

 

v

 

HTS MIDDELBURG

GREY HIGH SCHOOL

38

v

0

ST ANDREWS COLLEGE

HANS MOORE

10

v

5

STOFFBERG

HELPMEKAAR

33

v

21

MARAIS VILJOEN

HERMANUS

7

v

19

STRAND

HILTON COLLEGE

15

v

19

NORTHWOOD

HOPEFIELD

31

 

19

VREDENBURG

JEUGLAND

10

V

0

OOSTERLIG

KEARSNEY COLLEGE

5

v

8

MICHAELHOUSE

KING DAVID

29

v

0

BRYANSTON

KLERKSDORP

22

v

15

TRANSVALIA

LANDBOUDAL

19

v

21

SENTRAAL

LANGENHOVEN GIM

29

v

0

GEORGE SECONDARY

LEEUWENHOF AKADEMIE

14

V

12

LINDEN

LIGBRON

5

V

15

KEMPTONPARK

MARITZBURG COLLEGE

15

v

23

DHS

MENLOPARK

33

v

5

NELSPRUIT

MIDDELBURG HS

10

v

7

ERMELO

MIDSTREAM COLLEGE

10

v

21

PRETORIA NOORD

MONTANA

27

v

5

DIE ANKER

MONUMENT

19

v

12

WATERKLOOF

NICO MALAN

12

v

12

MARLOW

NOORDHEUWEL

5

v

6

EG JANSEN

OTTO DU PLESSIS

5

v

10

WESTERING

PAARL BOYS HIGH

14

v

5

GREY COLLEGE

PAARL GIM

18

v

26

PAUL ROOS GYM

PEARSON

79

v

5

HUMANSDORP

PIET RETIEF

32

v

12

VRYHEID

PORT REX

0

V

38

GRAEME COLLEGE

POTCH GIM

38

v

3

KROONSTAD

POTCH VOLKIES

 

v

 

HEIDELBERG VOLKIES

RIEBEECKRAND

32

v

0

BEKKER

ROB FERREIRA

22

V

7

CURRO NELSPRUIT

ROBERTSON

15

v

5

MONTAGU

RUSTENBURG

0

v

14

WELKOM GIM

SECUNDA

31

v

7

HUGENOTE SPRINGS

SELBORNE COLLEGE

0

v

26

QUEENS COLLEGE

ST ALBANS COLLEGE

 

v

 

TRINITYHOUSE

ST BENEDICTS

7

v

12

NORTHCLIFF HS

ST JOHNS COLLEGE

 

v

 

ST ALBANS COLLEGE

ST STITHIANS

 

v

 

ST DAVIDS INANDA

STELLENBERG

19

v

36

OAKDALE

STRAND

19

v

7

HERMANUS

SWARTLAND

0

v

48

WORCESTER GIM

TOM NAUDE

10

v

21

HANS STRIJDOM

TUINE

12

v

26

WAGPOS

UPLANDS COLLEGE

7

v

7

LYDENBURG

VOORTREKKER BETH

3

v

10

GOUDVELD

WESTVILLE

10

v

29

GLENWOOD

WESVALIA

21

V

28

LICHTENBURG

WITTEBERG

10

v

7

ELDORAIGNE

WYNBERG

17

v

26

RONDEBOSCH

ZWARTKOP

8

V

0

OOS MOOT

 

 

v

 

 

U14A

 

 

 

 

 

 

 

v

 

 

AFFIES

59

v

0

KES

ALBERTON

15

v

0

FLORIDA

BELLVILLE

81

v

3

TYGERBERG

BEN VORSTER

12

v

15

PIETERSBURG

BISHOPS

0

v

22

SACS

BOLAND

25

v

0

HTS DROSTDY

BRACKENFELL

21

v

7

DF MALAN

CENTURION

3

v

45

WONDERBOOM

CLIFTON

21

v

24

ST CHARLES COLLEGE

DALE COLLEGE

 

v

 

GRENS

DINAMIKA

5

v

45

DIE BRANDWAG

DINAMIKA

57

v

0

DRIEHOEK

DR MALAN

22

v

21

RANDBURG

FICHARDTPARK

 

v

 

JIM FOUCHE

FRIKKIE MEYER

0

v

7

MERENSKY

GARSFONTEIN

46

v

0

HTS MIDDELBURG

GREY HIGH SCHOOL

33

v

0

ST ANDREWS COLLEGE

HANS MOORE

29

v

0

STOFFBERG

HELPMEKAAR

22

v

5

MARAIS VILJOEN

HERMANUS

12

v

21

STRAND

HILTON COLLEGE

3

v

12

NORTHWOOD

JEUGLAND

29

V

3

OOSTERLIG

KEARSNEY COLLEGE

12

v

7

MICHAELHOUSE

KING DAVID

12

v

17

BRYANSTON

KLERKSDORP

10

v

0

TRANSVALIA

LANDBOUDAL

17

v

10

SENTRAAL

LEEUWENHOF AKADEMIE

15

v

0

LINDEN

LIGBRON

28

v

5

KEMPTONPARK

MARITZBURG COLLEGE

7

v

10

DHS

MENLOPARK

33

V

7

NELSPRUIT

MIDDELBURG HS

87

v

0

ERMELO

MIDSTREAM COLLEGE

13

v

5

PRETORIA NOORD

MONTANA

18

v

0

DIE ANKER

MONUMENT

45

v

0

WATERKLOOF

NICO MALAN

19

V

5

MARLOW

NOORDHEUWEL

29

v

3

EG JANSEN

OTTO DU PLESSIS

15

v

15

WESTERING

PAARL BOYS HIGH

5

v

36

GREY COLLEGE

PAARL GIM

13

v

12

PAUL ROOS GYM

PEARSON

41

v

17

HUMANSDORP

PIET RETIEF

12

v

0

VRYHEID

POINT

17

V

3

HUGENOTE WELL

PORT REX

21

 

15

GRAEME COLLEGE

POTCH GIM

34

v

7

KROONSTAD

POTCH VOLKIES

 

v

 

HEIDELBERG VOLKIES

RIEBEECKRAND

36

v

5

BEKKER

ROB FERREIRA

27

v

22

CURRO NELSPRUIT

ROBERTSON

 

v

 

MONTAGU

RUSTENBURG

59

v

0

WELKOM GIM

SECUNDA

24

v

5

HUGENOTE SPRINGS

SELBORNE COLLEGE

17

v

5

QUEENS COLLEGE

ST ALBANS COLLEGE

 

v

 

TRINITYHOUSE

ST BENEDICTS

0

v

49

NORTHCLIFF HS

ST JOHNS COLLEGE

 

v

 

ST ALBANS COLLEGE

ST STITHIANS

 

v

 

ST DAVIDS INANDA

STELLENBERG

14

v

38

OAKDALE

STRAND

26

v

12

HERMANUS

SWARTLAND

17

v

36

WORCESTER GIM

TOM NAUDE

21

v

12

HANS STRIJDOM

TUINE

0

v

46

WAGPOS

UPLANDS COLLEGE

9

v

42

LYDENBURG

VOORTREKKER BETH

24

v

7

GOUDVELD

WESTVILLE

12

v

12

GLENWOOD

WESVALIA

12

V

24

LICHTENBURG

WITTEBERG

10

v

5

ELDORAIGNE

WYNBERG

5

v

31

RONDEBOSCH

ZWARTKOP

7

v

10

OOS MOOT

School rugby results . School rugby results.  School rugby results . School rugby results
ALSO CHECK OUT LAST WEEK’S TOP 30 RUGBY RANKINGS