RUGBY: This Week’s Results: 07/03/2020

0
169
Rugby Results

The school boy rugby results for this week for all the U14, U15, U16 and First XV’s are here:

After a very busy weekend of high school boys rugby and some tough competition between the sports teams from schools across South Africa, the updated results can be viewed below.

Please remember to continue to send through all your U14, U15, U16 and First Team results to [email protected] or Twitter on @SASCHOOLSPORTS or on Whatsapp at 076 202 5503 to ensure they are included and published on time and to keep the rankings tables accurate. A big thank you to those already doing so.


 

  Rugby Results for This Week: 7/03/2020
GAUTENG/          
NOORDVAAL     V    
      V    
  AFFIES 27 v 17 HELPMEKAAR
  ALBERTON HS 28 v 24 OVERKRUIN
  BASTION 11 v 54 STANDERTON
  BIRCHLEIGH 28 v 36 GEN HERTZOG
  BRANDWAG 19 v 17 WAGPOS
  DIE ANKER 27 v 14 POTCH GIM
  FLORIDA 36 v 22 FLORIDA
  HANS MOORE 25 v 19 HOOGENHOUT
  JEUGLAND 19 v 54 RUSTENBURG
  LEEUWENHOF 40 v 14 RIEBEEKRAND
  MARAIS VILJOEN 41 v 14 HEIDELBERG VOLKIES
  MIDSTREAM COLLEGE 21 v 14 CORNWALL HILL
  MONTANA 59 v 3 OOSTERLIG
  NOORDHUEWEL 36 v 12 POTCH VOLKIES
  OOS MOOT 30 v 12 LICHTENBURG
  RANDPARK 31 v 5 BENONI
  SUTHERLAND 52 v 0 HTS TUINE
  WATERKLOOF 28 v 15 TRANSVALIA
  WESVALIA 18 v 8 HUGENOTE
  WONDERBOOM 22 v 10 HARTBEESPOORT
  ZWARTKOP 25 v 22 MIDDELBURG HS
      v    
E CAPE          
      v    
  CAMBRIDGE HS 29 v 7 DE VOS MALAN
  DESPATCH 29 v 15 WINTERBERG
  DF MALHERBE 14 v 10 WOODRIDGE
  GRAEME COLLEGE 64 v 7 DANIEL PIENAAR
  HANGKLIP 50 v 0 BEACONHURST
  HUDSON PARK 15 v 17 SELBORNE COLLEGE
  MARLOW 22 v 3 JACOBSDAL LANDBOU
  NICO MALAN 26 v 17 ST ANDREWS COLLEGE
  OTTO DU PLESSIS 43 v 5 ZONDELELO
  OTTO DU PLESSIS 16 v 5 NEWTON TECH
  QUEENS COLLEGE 33 v 0 STIRLING
  STIRLING 0 v 33 QUEENS COLLEGE
  UNION HS 19 v 12 HUMANSDORP SEC
  UNION HS 17 v 19 DF MALHERBE
      v    
      v    
KZN          
  CLIFTON 7 v 49 MICHAELHOUSE
  KEARSNEY COLLEGE 24 v 24 NORTHWOOD
  PIONIER 25 v 5 FERRUM
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
FREE STATE     v    
  GREY COLLEGE 69 v 33 WELKOM GIM
  HTS SASOLBURG 17 v 7 HTS WITBANK
  JIM FOUCHE 33 v 34 NOORD KAAP
  LOUIS BOTHA 24 V 20 DUINEVELD
  SASOLBURG 36 v 22 FLORIDA
  SENTRAAL 3 v 60 DIAMANTVELD
  UPINGTON 57 v 19 KLERKSDORP
  VEREEINIGING GIM 24 v 12 BERGSIG
      v    
W CAPE     v    
  OUTENIQUA 38 v 5 DIE BRANDWAG
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
LIMPOPO     v    
  BEN VILJOEN 18 v 14 HTS WITBANK
  PIETERSBURG 7 v 45 BEN VORSTER
      v    
      v    
      v    
      v    
NORTH WEST          
  KLERKSDORP 46 v 3 UPINGTON
  VRYBURG 21 v 16 FOCHVILLE
  VRYBURG 40 v 3 WOLMARANSTAD
      v    
      v    
      v    
MPUMA          
  HTS MIDDELBURG 74 v 7 ELDORAIGNE
  SECUNDA 27 v 24 LINDEN
  WITTEBERG 20 v 12 ELLISRAS
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
      v    
NOORD KAAP     v    
  NOORD KAAP 34 v 33 JIM FOURIE
      v    
      v    
      v    
U16A          
      v    
  AFFIES 20 v 10 HELPMEKAAR
  BASTION 14 v 16 STANDERTON
  BRITS 27 v 12 RANDBURG
  CAMBRIDGE HS 13 v 12 PORT REX
  CAMBRIDGE HS 12 v 31 DALE COLLEGE
  CLIFTON 0 v 50 MICHAELHOUSE
  DIAMANTVELD 22 v 10 SENTRAAL
  DIE ANKER 51 v 0 POTCH GIM
  GRAEME COLLEGE 25   34 DANIEL PIENAAR
  GREY COLLEGE 50 V 0 WELKOM GIM
  HANS MOORE 10 v 7 HOOGENHOUT
  HTS MIDDELBURG 57 v 12 ELDORAIGNE
  HTS MIDDELBURG 57 v 12 ELDORAIGNE
  HUDSON PARK 63 v 0 WINTERBERG
  JEUGLAND 0 v 48 RUSTENBURG
  KEARSNEY COLLEGE 14 v 19 NORTHWOOD
  KLERKSDORP 53 v 3 UPINGTON
  LEEUWENHOF 66 v 0 RIEBEECKRAND
  MARAIS VILJOEN 53 v 0 HEIDELBERG VOLKIES
  MARLOW 63   5 JACOBSDAL LANDBOU
  MIDSTREAM COLLEGE 10 v 5 CORNWALL HILL
  NICO MALAN 17 V 19 ST ANDREWS COLLEGE
  NOORD KAAP 27 v 35 SENTRAAL
  NOORDHUEWEL 45 v 8 POTCH VOLKIES
  OOS MOOT 49 v 17 LICHTENBURG
  OTTO DU PLESSIS 5 v 10 VICTORIA PARK
  OUTENIQUA 19 v 21 DIE BRANDWAG
  OVERVAAL 65 v 0 BEKKER
  PIET RETIEF 92 v 19 VOLKSRUST
  PIONIER 31 v 24 FERRUM
  RANDPARK 12 v 28 BENONI
  SASOLBURG 19 v 35 FLORIDA
  SECUNDA 15 v 17 HUGENOTE
  SECUNDA 40 v 7 HARTBEESPOORT
  SECUNDA 24 v 0 LINDEN
  STIRLING 7 V 7 GRENS
  STIRLING 0 V 14 QUEENS COLLEGE
  SUTHERLAND 34 v 5 HTS TUINE
  VRYBURG 31 v 29 WOLMARANSTAD
  WATERKLOOF 38 v 12 TRANSVALIA
  WESVALIA 20 v 5 HUGENOTE
  WITTEBERG 20 V 12 ELLISRAS
  ZWARTKOP 45 v 14 MIDDELBURG HS
      v    
U15A          
      v    
  AFFIES 40 v 0 HELPMEKAAR
  BEKKER 27 v 7 OVERVAAL
  CAMBRIDGE HS 32 v 12 GRENS
  CAMBRIDGE HS 53 v 0 BEACONHURST
  CBC BOKSBURG 27 v 21 SPRINGS
  DIAMANTVELD 42 v 0 SENTRAAL
  DIE ANKER 50 v 7 POTCH GIM
  DR MALAN 50 v 0 DRIEHOEK
  DUINEVELD 35 v 0 LOUIS BOTHA
  FICHARDTPARK 43 v 5 GOUDVELD
  GRAEME COLLEGE 24 v 19 DANIEL PIENAAR
  GREY COLLEGE 50 v 5 WELKOM GIM
  HANS MOORE 32 v 5 HOOGENHOUT
  HTS MIDDELBURG 45 v 7 ELDORAIGNE
  HUDSON PARK 27 v 8 DALE COLLEGE
  JEUGLAND 25 v 14 RUSTENBURG
  LEEUWENHOF 55 v 5 RIEBEECKRAND
  MARAIS VILJOEN 24 v 28 HEIDELBERG VOLKIES
  MARLOW 54 V 8 JACOBSDAL LANDBOU
  MIDSTREAM COLLEGE 14 v 10 CORNWALL HILL
  NOORD KAAP 19 v 17 SENTRAAL
  NOORDHUEWEL 43 v 0 POTCH VOLKIES
  NORTHWOOD 17 v 10 KEARSNEY COLLEGE
  OOS MOOT 24 v 0 LICHTENBURG
  OTTO DU PLESSIS 83 v 0 ZONDELELO
  OTTO DU PLESSIS 54 v 0 GILL COLLEGE
  OUTENIQUA 81 v 0 DIE BRANDWAG
  PIET RETIEF 43 v 12 VOLKSRUST
  PIONIER 14 v 5 FERRUM
  RANDPARK 10 v 0 BENONI
  SASOLBURG 0 v 46 FLORIDA
  ST ANDREWS COLLEGE 14 v 19 NICO MALAN
  STELLENBERG 50 v 0 FAIRMONT
  STIRLING 19 V 10 LILYFONTEIN
  STIRLING 0 V 41 QUEENS COLLEGE
  SUTHERLAND 46 v 0 HTS TUINE
  TUINE 17 v 10 JAN VILJOEN
  VRYBURG 17 v 32 WOLMARANSTAD
  WATERKLOOF 7   13 TRANSVALIA
  WITTEBERG 15   10 ELLISRAS
  WORCESTER GIM 42   0 BRACKENFELL
  ZWARTKOP 3 v 45 MIDDELBURG HS
      v    
U14A          
      v    
  AFFIES 29 v 0 HELPMEKAAR
  BRITS 3 v 32 RANDBURG
  CAMBRIDGE HS 5   20 STIRLING
  CLIFTON 0 v 46 MICHAELHOUSE
  DIAMANTVELD 22 v 12 SENTRAAL
  DIE ANKER 24 v 5 POTCH GIM
  GRAEME COLLEGE 12 V 36 DANIEL PIENAAR
  GREY COLLEGE 72 v 0 WELKOM GIM
  HANS MOORE 47 v 0 HOOGENHOUT
  HTS MIDDELBURG 74 v 0 ELDORAIGNE
  HUDSON PARK 24 v 12 DALE COLLEGE
  HUDSON PARK 34 v 10 CAMBRIDGE
  JEUGLAND 12 v 15 RUSTENBURG
  KEARSNEY COLLEGE 5 v 29 NORTHWOOD
  LEEUWENHOF 0 v 70 RIEBEECKRAND
  MARAIS VILJOEN 43 v 7 HEIDELBERG VOLKIES
  MARLOW 22   10 JACOBSDAL LANDBOU
  MIDSTREAM COLLEGE 30 v 10 CORNWALL HILL
  NOORD KAAP 35 v 15 SENTRAAL
  NOORDHUEWEL 31 v 0 POTCH VOLKIES
  OOS MOOT 12 v 26 LICHTENBURG
  OTTO DU PLESSIS 5 v 5 VOLKSKOOL
  OUTENIQUA 29 v 14 DIE BRANDWAG
  PIET RETIEF 55 v 0 VOLKSRUST
  RANDPARK 10 v 5 BENONI
  SASOLBURG 19 v 25 FLORIDA
  ST ANDREWS COLLEGE 26 v 29 NICO MALAN
  STIRLING 58 V 0 PORT REX
  TRANSVALIA 21 v 27 WATERKLOOF
  TUINE 59 v 0 JAN VILJOEN
  WATERKLOOF 27 v 21 TUINE
  WITTEBERG 17   19 ELLISRAS
  WONDERBOOM 5 v 55 HARTBEESPOORT
  WORCESTER GIM 64   0 BRACKENFELL
  ZWARTKOP 32 v 5 MIDDELBURG HS